Telefon

+22 651 72 56

Email

biuro@silog.pl

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 8:00 - 16:00

Kupowanie szamponu bezsiarczanowego stało się w ostatnich latach jednym z głównych argumentów branży kosmetycznej. Ale dlaczego są tak poszukiwane? Co sprawia, że ​​są tak wyjątkowe? W tym artykule staramy się odpowiedzieć na te pytania i powiedzieć, jakie są najlepsze szampony bez siarczanu Tahe. Chcesz je poznać?

Szampony bezsiarczanowe: kiedy stosować
Przede wszystkim musimy wyjaśnić jedną kwestię. Szampony z siarczanami nie szkodzą twoim włosom bardziej niż te, które są oznaczone jako „bezsiarczanowe”. Niewiele mniej. Po prostu są to szampony o innych właściwościach niż te, które wykorzystują w swoim składzie siarczany.

Kiedy więc zaleca się stosowanie szamponów bezsiarczanowych? Szczególnie w następujących przypadkach:

  • W przypadku włosów farbowanych, jeśli chcesz przedłużyć trwałość koloru farby.
  • Jeśli masz wrażliwą skórę głowy.
  • Jeśli masz szczególnie suche lub puszące się włosy.

Tak więc, jeśli spełnisz którykolwiek z tych punktów, możesz rozważyć zakup szamponu, który nie zawiera siarczanów.

Jak rozpoznać siarczany w szamponie
W tym momencie nadal możesz się zastanawiać, czym są siarczany i jak działają na twoje włosy i skórę głowy. Zasadniczo, tłumacząc na potoczny język, siarczany powodują, że szampon pieni się. Nie są ani toksyczne, ani niebezpieczne, po prostu mogą nie nadawać się do pielęgnacji delikatnych włosów. Jedną z zalet szamponów z siarczanami jest to, że są one szczególnie skuteczne w zwalczaniu brudu i zanieczyszczeń oraz najlepiej usuwają tłuszcz.

(A mówiąc o oleju, czy znasz najlepsze szampony Tahe do włosów przetłuszczających się?).

Aby dowiedzieć się, czy szampon zawiera siarczany, czy nie, wystarczy spojrzeć na etykietę na opakowaniu. Siarczany będą wymienione w składnikach (lub INCIS) jako „Sodium Lauryl Sulfate” lub „Sodium Laureth Sulfate”. Wątpliwości co do INCI? Tutaj masz wszystkie klucze i jak nauczyć się je interpretować. (KLIKNIJ – link przeniesie Cię do artykułu o INCI)

5 najlepszych szamponów bez siarczanów, silikonów i parabenów
Są tacy, którzy idą o krok dalej i szukają na rynku szamponów bez siarczanów, silikonów czy parabenów. Nie będziemy się wdawać w wiele szczegółów, ale krótko mówiąc, warto wiedzieć, że silikony nadają włosom blask, a parabeny sprawiają, że produkty z czasem tracą na skuteczności.

Choć są to całkowicie bezpieczne składniki i ich stosowanie w kosmetyce jest dozwolone, wciąż są tacy, którzy wolą kupować bardziej naturalne produkty, aby zadbać o zdrowie swoich włosów. Po wyjaśnieniu informacji, teraz tak, przedstawiamy najlepsze szampony bez siarczanu Tahe.

Magic to linia Tahe do profesjonalnej pielęgnacji włosów. Dlatego w jej szeregach nie mogło zabraknąć szamponu bezsiarczanowego. Jego zasadowa formuła została opracowana specjalnie z myślą o zabiegach na włosy, które wymagają głębokiego oczyszczenia. Sprawia, że ​​łuski włosa są przepuszczalne, dzięki czemu włosy są gotowe na przyjęcie dodatkowej porcji składników odżywczych. Wśród składników znajduje się naturalny kolagen i olejek arganowy. Jest to jeden z najlepiej ocenianych szamponów bezsiarczanowych firmy Tahe.

Szampon Natur Botanic bez siarczanów

Kolejny szampon specjalnie opracowany z naturalnych składników (w tym przypadku olejku z rozmarynu i jałowca) do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Wzmacnia włosy, poprawia ich połysk i przedłuża ich miękkość na dłużej. A co najważniejsze: nadaje się do wszystkich rodzajów włosów. Jedna rada: aby uzyskać naprawdę skuteczne i głębokie mycie, pozostaw ją na trzy minuty.

Szampon bez siarczanu KERATIN GOLD

Jeśli szukasz szamponu, który zapewni Twoim włosom największą miękkość i dodatkową objętość, Keratin Gold jest do tego idealny. Dodatkowo zawiera w swoim składzie czystą Keratynę, która dzięki odbijaniu naturalnego światła nada Twoim włosom spektakularnego blasku. I oczywiście jest to szampon wolny od siarczanów, parabenów i silikonów.

Szampon nawilżający Low Poo Magic Curls

Masz kręcone i puszące się włosy? W takim przypadku bezkonkurencyjną opcją jest szampon nawilżający Low Poo Magic Curls firmy Tahe. Jest specjalnie opracowany do pielęgnacji włosów falowanych lub kręconych. Jego mocną stroną jest to, że doskonale odżywia i rewitalizuje włókno włosa. A jeśli potrzebujesz dodatkowego punktu nawilżenia, możesz wypróbować Ultra-Nawilżający Szampon z tej samej linii. Niewątpliwie wysokiej jakości szampon bezsiarczanowy, który możesz kupić w sklepie internetowym Tahe lub zapytać zaufanego fryzjera.

Aha, i nadaje się do metody Curly!

Szampon Intensive Organic Care przeciw wypadaniu włosów bez siarczanów

Kolejny szampon bez siarczanów, parabenów czy silikonów o lepszych opiniach. Działa przeciw wypadaniu włosów! Przeznaczony jest do pielęgnacji wrażliwej skóry głowy i cienkich włosów. Jego działanie wzmacniające z kurkumą i kwasem Omega 6 pomaga reaktywować wzrost włosów, stymulując aktywność cebulek. Cała linia Tahe Organic Care została skomponowana ze składników najnowszej generacji, aby uzyskać unikalne formuły, które szanują włosy, skórę i środowisko.

 

Szampony bezsiarczanowe: wnioski
Jak widać, szampony bezsiarczanowe to jeszcze jedna opcja w szerokiej gamie produktów do pielęgnacji włosów Tahe. Ale ważne jest, aby podkreślić, że są tak samo przydatne i bezpieczne jak szampony z siarczanami. Z tego powodu i jak zawsze wskazujemy w Tahe, najlepiej skonsultować się z zaufanym fryzjerem lub fryzjerem w sprawie przydatności lub nie używania szamponów bez silikonu lub siarczanów.

Co najważniejsze, masz do wyboru różne opcje. W zależności od rodzaju włosów jeden szampon może być dla Ciebie lepszy niż inny. Najlepiej więc zapytać, a potem spróbować.

 

Rekomendowane artykuły