Telefon

+22 651 72 56

Email

biuro@silog.pl

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 8:00 - 16:00

KERATYNOWE CZY ORGANICZNE PROSTOWANIE WYGŁADZANIE WLOSÓW ?

Keratynowe prostowanie włosów to ostatnio najmodniejszy zabieg do włosów. Liczni producenci zachwalają że po wykonaniu zabiegu włosy będą jedwabiście gładkie i błyszczące.

Zabieg ten uchodzi za nieszkodliwy, a wręcz zachwalany jako odżywczy i regenerujący włosy. W rzeczywistości więcej jest załamanych klientek które szukają ratunku i pomocy po nieudanym zabiegu keratynowego prostowania włosów, który zniszczył ich włosy. Jak zatem dokonać wyboru i wybrać odpowiedni preparat który prostuje, regeneruje i nie niszczy włosów?

Keratynowe prostowanie ma  liczne ciemne strony, o których rzadko wspominają sprzedawcy i producenci. Wiele z nich zawiera szkodliwe i zakazane formaldehydy, które są trujące i  negatywnie wpływają na zdrowie Twoje i klientów.

Co zatem wybrać? Keratyna – a może kwasy organiczne, które prostują, ale nie naruszają i nie niszczą wewnętrznej struktury włosów.

ORGANICZNE – SKUTECZNE I ZDROWE

Każdy sprzedawca zachwala że keratynowe prostowanie włosów doskonale odżywia i regeneruje uszkodzone i zniszczone włosy. To MIT. Faktycznie zabieg ma na celu odbudowę struktury włosa  keratyną, czyli białkiem, które wypełni ubytki w jego strukturze. Aby aktywować keratynę należy użyć bardzo wysokiej temperatury 230 stopni. Wiele włosów jest zbyt zniszczona, uwrażliwiona i sucha aby można było użyć tak wysokiej temperatury.  W wielu keratynach na polskim rynku fryzjerskim znajdują się toksyczne składniki, które są nośnikiem białka i umożliwiają jego wniknięcie w strukturę włosów, m.in. formaldehydy. Pod wpływem wysokiej temperatury szkodliwe substancję tworzą toksyczną i trująca chmurę, którą wdychasz Ty i Twoi klienci.

ALTERNATYWA?

Bardzo proszę.

PROSTOWANIE ORGANICZNE . Zawiera kwasy organiczne: Kwas Hialuronowy, Kwas, Glioksalowy, Kwas Mlekowy, oraz olej arganowy.

Nie zawiera: PARABENÓW SILIKONÓW SIARCZANÓW ALERGENÓW.

Kuracja przeciw starzeniu i puszeniu się włosów z kwasami organicznymi i olejem arganowym. Formuła szamponu zawiera kwasy organiczne o właściwościach wygładzających oraz płynne złoto o właściwościach zmiękczających i odbudowujących włosy.

Małe cząsteczki kwasów organicznych przenikają w głąb włosa i łączą się z naturalną keratyną. Pod wpływem ciepłą następuje efekt długotrwałego wygładzenia włosów.

Sama keratyna korzystnie wpływa na stan włosów i sprzyja ich regeneracji.

Nie jesteś pewna czy sprawdzi się u Ciebie ten zabieg? Przetestuj go. Możesz kupić zestaw w sam raz na jeden raz. Sprawdź i przekonaj się jakie to proste.

Należy jednak umiejętnie i fachowo aplikować produkty po wnikliwej ocenie stanu włosów.  Jeśli włosy są bardzo zniszczone na przykład po rozjaśnianiu, dekoloryzacji, trwałej ondulacji, dużo lepszym i zdecydowanie skuteczniejszym zabiegiem będzie odbudowa gospodarki wodnej we włosach BOTOX. Pomocne będzie również regularne stosowanie  produktów z keratyną na włosy w domu. Odpowiednia pielęgnacja włosów w domu jest przecież podstawą zdrowych i pięknych włosów. Dopiero po odżywieniu i regeneracji włosów możemy przystąpić do zabiegu prostowania włosów.

Każda klientka oczekuje spektakularnego efektu, który utrzyma się przez kilka tygodni.  Jak każdy produkt również keratyna wypłukuje się, dlatego ważne jest aby odpowiednio uzupełniać keratynę podczas codziennej pielęgnacji. Rolą każdego fryzjera jest nie tylko wykonanie zabiegu, ale również przedstawienie pełnego planu pielęgnacji w domu. Każda z klientek powinna zakupić lub otrzymać zestaw do domu, który nie zawiera soli, alkoholu, oraz substancji  które przyspieszają wypłukiwanie zabiegu z włosów.

Rekomendowane artykuły