Telefon

+22 651 72 56

Email

biuro@silog.pl

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 8:00 - 16:00

JAK DBAĆ O KRĘCONE i falowane WŁOSY?

Pielęgnację kręconych włosów można opisać w trzech punktach:

  • głębokie nawilżenie
  • odbudowy uszkodzeń i odżywienie
  • zabezpieczenie przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi

Produkty do włosów muszą mieć zachowane odpowiednie proporcje PEH. Aby włosy kręcone miały odpowiednią równowagę należy dostarczyć im  proteiny, substancje wiążące wodę (humektanty) oraz emolienty. Te trzy elementy muszą zawierać szampony maski i produkty do stylizacji. W odpowiednich proporcjach – ponieważ to odpowiednie ich zestawienie jest kluczowe.

Naucz się jak o wiele lepiej zadbać o swoje kręcone włosy, dzięki metodzie CURLY.

Zanim przystąpisz do regeneracji swoich loków, jest kilka terminów, które powinnaś znać i które pomogą Ci zrozumieć tą metodę. Pierwszą rzeczą jest to, że twoje włosy będą musiały przejść okres przejściowy. Jeśli brzmi to dla ciebie dziwnie, jest na to proste wytłumaczenie: zniszczone włosy muszą zregenerować się po uszkodzeniu.

Aby to zrobić, musisz pozbyć się resztek silikonów, które mogą pozostać we włosach i na ich powierzchni. Wystarczy wykonać mycie włosów, w którym użyjesz szamponu bez silikonów i siarczanów, które usuną wszelkie pozostałości zanieczyszczeń z włosów. Po wykonaniu tego kroku będziesz musiała pożegnać się również z szamponami z siarczanami na zawsze. Okres przejściowy to czas, w którym włosy muszą powrócić do optymalnego stanu zdrowia. Możesz przyspieszyć proces regeneracji swoich loków. Zapytaj swojego fryzjera o kurację proteinową, która odżywi Twoje włosy i sprawi, że loki znów będą elastyczne, sprężyste i nawilżone.

W domu zastosuj metodę OMO (odżywka – mycie – odżywka). Metoda  ta polega na nałożeniu maski na sucho i pozostawieniu jej do działania przed myciem włosów. Możesz nałożyć maskę taką jak Magic Rizos Intensive Mask 3 w 1.

Po kilku minutach umyj włosy szamponem bez siarczanowym, który zawiera wyłącznie łagodne środki powierzchniowo czynne, taki jak Magic Rizos Low Poo Shampoo. Szampon ten oczyści włosy z zanieczyszczeń i pozostałości, ale nie usunie dobrych olejków, które wpływają korzystnie na kondycję włosów. Szampon Magic Rizos Cowash, to drugi z serii Magic Rizos produkt nawilżający do częstego mycia włosów. Oba szampony działają nawilżająco na kręcone włosy. Po spłukaniu szamponu ponownie nałóż maskę na włosy i pozostaw na kilka minut, a po tym czasie dokładnie spłucz.

W metodzie CURLY zdarza się, że może wystąpić akumulacja produktu, dlatego konieczne jest od czasu do czasu oczyszczenie włosów z nadmiaru zanieczyszczeń. Technika CURLY pozwala usunąć te nagromadzone pozostałości bez usuwania naturalnych olejków. Zalecamy zrobienie tego szamponem odpowiednim do oczyszczania. Jaki jest sekret? Sztuką jest użycie szamponu o większej mocy czyszczącej niż ten, którego zwykle używasz. Na przykład, jeśli myjesz włosy szamponem Cowash Magic Curls, najlepiej oczyścić je szamponem Low Poo.

CO TO JEST STC I MULLI MULLI?

Jedną z najbardziej znanych technik jest STC, czyli Squish To Condish, która polega na kilkukrotnym spłukaniu odżywki podczas robienia mulli mulli (nie martw się, wkrótce wyjaśnimy, co to oznacza!) Dopóki włosy nie zostaną rozdzielone na duże skręcone pasma.

Naucz się robić mulli mulli, aby STC odniosło sukces.

To jedna z najzabawniejszych technik! Nauczenie się, jak to zrobić poprawnie, zapewni odpowiednią definicję loków. Polega na ściskaniu włosów rękoma ruchem od końcówek w kierunku nasady. Ot cała tajemnica. Ważne jest, aby włosy były stale wilgotne, oraz pokryte maską.

Niestety, nawet najstaranniejsza pielęgnacja kosmetykami do włosów kręconych nie wystarczy, jeśli po umyciu włosów nie poświęcisz czasu na stylizację.  Aby nałożyć produkt utrwalający, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to aktywować lok. Pomoże Ci w tym aktywator loków Magic Rizos Activator, a następnie możesz utrwalić kształt pianką Magic Rizos Mousse lub żelem utrwalającym Magic Rizos Custard. W zależności od rodzaju włosów możesz zastosować jeden lub drugi. Sugerujemy, abyś:

Modlące się ręce, czy to dziwne?

Dzięki tej technice zapomnij o modlitwie, aby wykończenie było idealne! Polega na nałożeniu produktu na dłonie poprzez pocieranie dłoni. Następnie, zbierz pasmo włosów, złóż dłonie i przesuń je od nasady aż po końce, aby pokryć każde pasmo włosów.

Nie rezygnuj z wykończenia fryzury produktem do stylizacji, ponieważ nada to Twoim lokom więcej ruchu i naturalności. Możesz zastosować Restructuring  Serum Magic Rizos . Ultralekkie serum odbudowujące do włosów. Uszczelnia włosy i rozdwojone końcówki, aby całkowicie wyeliminować puszenie się włosów. Odświeża i podkreśla loki, pozostawiając włosy miękkie i lśniące, nie obciążając ich. Pomaga utrzymać objętość i sprężystość. Elastyczne i zdefiniowane loki. Ekstremalny połysk i miękkość. Anti-Frizz.

Wszystkie produkty Magic Rizos są wegańskie, na bazie naturalnych roślinnych składników aktywnych, bez silikonów, parabenów i siarczanów, oraz bez wysuszającego alkoholu.

Pamiętaj również, że jeśli nie masz kręconych włosów o jest to Twoje największe marzenie, możesz je spełnić u doświadczonego fryzjera. Trwała która paliła włosy i na włosach tworzył się babciny baranek odchodzi już w przeszłość. Poszukaj fryzjera, który wykona BIO trwałą  bez amoniaku i kwasu tioglikolowego . Afro loczki, szerokie retro fale, każdy rodzaj jest w Twoim zasięgu!

Rekomendowane artykuły