Telefon

+22 651 72 56

Email

biuro@silog.pl

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 8:00 - 16:00

Suche i zniszczone włosy są częstym problemem osób w każdym wieku, płci i pochodzenia. Niezależnie od tego, czy jest to spowodowane genetyką, starzeniem się czy czynnikami zewnętrznymi i zabiegami chemicznymi wykonanymi na włosach, dążenie do grubszych i pełniejszych włosów doprowadziło do opracowania różnych zabiegów i produktów. W ostatnich latach badacze i eksperci od urody zwrócili uwagę na naturalne składniki, takie jak kwas hialuronowy, kolagen, keratyna i olej arganowy do regeneracji włosów. W tym artykule przyjrzymy się nauce stojącej za tymi składnikami i temu, jak mogą one przyczynić się do zdrowszych, bardziej nawilżonych włosów.

 

Kwas hialuronowy: cud nawilżenia

Kwas hialuronowy to naturalnie występująca substancja występująca w skórze, stawach i tkance łącznej. Jego podstawową funkcją jest zatrzymywanie wilgoci, co czyni go kluczowym składnikiem utrzymującym nawilżenie skóry i włosów. Nałożony na skórę głowy i włosy kwas hialuronowy może pomóc w walce z suchością, odwodnieniem, łupieżem i łamliwością.

 

Jedną z kluczowych zalet kwasu hialuronowego dla włosów jest jego zdolność do zwiększania elastyczności włosów, zmniejszania łamliwości i wspomagania wzrostu włosów. Dzieje się tak poprzez zapewnienie nawodnionego i zdrowego środowiska, w którym mieszki włosowe mogą się rozwijać.

Cząsteczki kwasu hialuronowego we włosach maja zdolność  do zatrzymywania wody. Dzięki temu włosy są nawilżone i elastyczne. Dodatkowo kwas hialuronowy może poprawić krążenie krwi w skórze głowy, co jest niezbędne do dostarczania składników odżywczych i tlenu do cebulek włosów.

 

Kolagen: budulec włosów

Kolagen to białko, które odgrywa istotną rolę w strukturze i wytrzymałości włosów, skóry i paznokci. Wraz z wiekiem zmniejsza się produkcja kolagenu, co może prowadzić do przerzedzania się włosów i utraty ich elastyczności. Suplementy kolagenowe lub zabiegi miejscowe mogą pomóc w stymulacji produkcji kolagenu w skórze głowy. Kolagen zaaplikowany na włosy, zwiększa ich elastyczność  i wytrzymałość  na uszkodzenia.

 

Kolagen pomaga wzmocnić włosy, zwiększając średnicę poszczególnych pasm włosów, dzięki czemu są mniej podatne na łamanie. Wspomaga także naturalny cykl wzrostu włosa, wydłużając fazę anagenu (wzrostu). Dzięki temu z biegiem czasu włosy stają się dłuższe i grubsze.

 

Keratyna: tarcza ochronna

Keratyna to białko tworzące strukturalny fundament włosów i paznokci. Działa jak tarcza ochronna, chroniąc przed uszkodzeniami spowodowanymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak promienie UV, zanieczyszczenia i narzędzia do stylizacji. Z biegiem czasu narażenie na te pierwiastki może osłabić włosy, powodując, że stają się one łamliwe i podatne na złamania.

Zabiegi i produkty z keratyną działają poprzez uzupełnianie naturalnego poziomu keratyny we włosach, uszczelnianie łusek włosów i zapewnianie gładszego, bardziej błyszczącego wyglądu. Ta warstwa ochronna nie tylko poprawia ogólny stan włosów, ale także zmniejsza puszenie się i ułatwia układanie.

 

Olej arganowy: odżywczy eliksir

Olej arganowy, otrzymywany z ziaren drzewa arganowego występującego w Maroku, jest często nazywany „płynnym złotem” ze względu na liczne korzyści dla włosów i skóry. Bogaty w przeciwutleniacze, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe i witaminy olej arganowy jest silnym eliksirem wspomagającym regenerację włosów.

 

Nałożony na włosy i skórę głowy olej arganowy pomaga nawilżyć i odżywić, zmniejszając suchość i puszenie. Zawiera także witaminę E, która stymuluje wzrost włosów poprzez poprawę ukrwienia mieszków włosowych. Dodatkowo kwasy tłuszczowe oleju arganowego pomagają naprawić zniszczone włosy i zapobiegają dalszemu łamaniu.

 

Wniosek

 

W dążeniu do regeneracji włosów obiecującymi rozwiązaniami są naturalne składniki, takie jak kwas hialuronowy, kolagen, keratyna i olej arganowy. Te składniki, każdy o wyjątkowych zaletach, mogą pomóc odżywić, wzmocnić i ożywić włosy. Ważne jest jednak, aby wybrać produkty i zabiegi dostosowane do konkretnego rodzaju i potrzeb włosów. Konsultacja z profesjonalnych i świadomym fryzjerem może pomóc w opracowaniu programu, który przywróci Twoje włosy i loki do życia, przywracając im naturalne piękno i witalność.

Wszystkie cztery wyżej wymienione i omówione składniki zawarte są w botoxie do włosów MAGIC BX firmy Tahe. Wieloletnie doświadczenie, zasłużona renoma i świadectwo skuteczności, sprawiają że wybór zabiegu do regeneracji suchych i zniszczonych włosów jest oczywisty. Wybierz pierwszy i najlepszy botox do włosów firmy TAHE.

 

Wykonanie zabiegu na włosach jest niezwykle proste.

Zapoznaj się z krótką instrukcją i już na zawsze pożegnaj problem suchych i zniszczonych włosów.

Sposób użycia:

KROK nr.1

Umyj włosy szamponem

ALCAINO 0%

Włosy umyj dwa razy. Delikatnie wykonując masaż, staraj się nie plątać niepotrzebnie włosów.

KROK nr.2.

Osusz nadmiar wody ręcznikiem.

KROK nr.3

Gorąca kąpiel ampułki botoxu i strzykawki (temp. >80°C). Produkt powinien zmienić konsystencję ze stałej

i nieklarownej na całkowicie transparentną.

Ogrzej igłę od strzykawki razem z fiolką. Gdy fiolka MAGIC BX lub BX GOLD jest gotowa, natychmiast pobierz produkt. Unikaj ochłodzenia igły, co pozwoli uzyskać bardziej płynną ekstrakcję. Zanurz igłę powoli

i w sposób trwały, pobierz odpowiednią ilością preparatu.

KROK nr.4

NIE ROZCZESUJ WŁOSÓW. Mieszankę nakładaj od tyłu głowy.

KROK nr. 5

Nałóż przygotowany żel na separacje grubości ok. 3 cm. Zastosuj odpowiednią ilość produktu na długościach i końcach włosów. Rozpocznij aplikację omijając 1cm. nasady. Po nałożeniu wmasuj żel palcami i rozczesz pasmo gęstym grzebieniem. Nadmiar produktu zebrany na grzebieniu nałóż na następną separację.

KROK nr. 6

Okryj włosy plastikowym czepkiem. Zastosuj źródło ciepła przez 10 minut. (Infrazon, lub czepek termiczny i suszarka)

KROK nr. 7

Sprawdź czy produkt został wchłonięty przez włosy. Jeśli TAK – NIE SPŁUKUJ.

Jeśli nałożona została zbyt duża ilość produktu i pozostał na włosach jego nadmiar wypłucz jedynie nasadę włosów techniką 3 ruchów, długości i końce trzymając w dłoni nad myjką.

KROK nr. 8

Odciśnij nadmiar wilgoci ręcznikiem i rozczesz dokładnie włosy.

KROK nr. 9

Wysusz włosy suszarką. Włosy muszą być suche w 100%. Prostowanie wilgotnych włosów rozrywa ich strukturę i je niszczy.

KONIECZNE JEST UŻYCIE PROSTOWNICY 180°C temperatura w zależności od kondycji włosa.

Wyższa temperatura nie jest potrzebna, a zbyt wysoka temperatura użyta do prostowania włosów niszczy je.

 

 

 

Rekomendowane artykuły