[bt_section][bt_row][bt_column width=”1/1″]
Odpowiadając na zapotrzebowanie klientów i klientek, fryzjerów i fryzjerek oraz wychodząc naprzeciw rosnącej świadomości ekologicznej i zdrowotnej Tahe wprowadziło na rynek nową organiczną linie produktów – Tahe Organic Care.
ZOBACZ FILMY ORGANIC CARE
Linia produktów Tahe Organic Care to odpowiedź na potrzebę zadbania i zbliżenia się do natury – także w branży fryzjerskiej. Produkty z tej serii są całkowicie naturalne i pozbawione sztucznych „ulepszaczy”.
Składają się wyłącznie ze ingredientów pochodzących z natury starannie i pieczołowicie dobranych przez specjalistów w laboratoriach Tahe z roślin z całego świata. Wielomiesięczne badania nad ich właściwościami i wpływem na włosy, skórę głowy i cały organizm, doprowadziły to powstania Tahe Organic Care.
Oliwa, miód, propolis, bergamotka, mięta, pokrzywa, argan, mirra, cytrusy, imbir, kamelia – to tylko niektóre ze składników produktów nowej linii Tahe.
Poza świetnymi właściwościami zdrowotnymi produkty Tahe Organic Care świetnie wyglądają (opakowania nadające się do recyclingu) i równie dobrze pachną.
Fryzjer, po diagnozie włosa, może dopasować elementy linii i przeprowadzić cały rytuał zgodnie z potrzebami klienta i jego włosów.
W skład serii wchodzą szampony, maski, kremy, środki odbudowujące i olejki do włosów.
Po więcej informacji zapraszamy: Silog ul. Wiertnicza 149, Warszawa, email: info@tahe.pl, telefon: 22 651-72-56.
SEKRETY SKŁADNIKÓW SERII TAHE ORGANIC CARE
Olej z owoców Pracaxi
Innowacyjny olejek pracaxi to niezwykle ceniony składnik kosmetyków do włosów. Można spotkać go w składzie niektórych szamponów oraz odżywek – zazwyczaj są to luksusowe kosmetyki topowych marek.
Jego pozytywne działanie na strukturę włosów opiera się przede wszystkim na 50-procentowej zawartości kwasu oleinowego oraz 19-procentowej zawartości kwasu behenowego, co jest najwyższym ze znanych stężeń tego kwasu w oleju roślinnych.
Poza tym olejek pracaxi zawiera sześć innych kwasów tłuszczowych, które występują w mniejszej lub większej ilości. Właściwości olejku z owoców Pracaxi sprawiają, że jest idealnym olejem roślinnym do pielęgnacji włosów. Przede wszystkim zapewnia wzmocnienie cebulek, które odpowiednio odżywione mocniej ukorzeniają włosy, co zapobiega łysieniu i nadmiernej utracie włosów.
Regeneracyjne właściwości olejku pracaxi sprawiają, że świetnie sprawdza się w zwalczaniu problemu rozdwajania końcówek, wygładza pasma i ułatwia rozczesywanie. Dodatkową właściwością olejku może być rozjaśnianie pasm i dodawanie jasnych refleksów oraz naturalnego blasku. Oprócz świetnych właściwości kosmetycznych, olejek pracaxi jest również uniwersalną substancją leczniczą na problemy skórne. Łagodzi objawy zapalenia, działa przeciwbakteryjnie i wspomaga odnowę komórek. To sprawia, że olej z drzewa Pracaxi sprawdza się w leczeniu rozstępów u kobiet ciężarnych oraz zmian trądzikowych u nastolatków.
Oprócz tego pracaxi wykazuje świetne działanie grzybobójcze i eliminuje przebarwienia.
Olej Tsubaki
Pozyskiwany jest z tzw. japońskiej zimowej róży, która kwitnie zimą, w ekstremalnych warunkach, zaopatrując nasiona w bogate składniki ochronne. Proces ręcznego zbierania oraz tłoczenia nasion na zimno pozwala na maksymalne zachowanie ich składników odżywczych.
Ten hypoalergiczny środek od lat wykorzystywany jest w Japonii nie tylko do pielęgnacji włosów, ale także skóry.
Olej kameliowy
Nazywany też olejem herbacianym, to środek stosowany w kulturze azjatyckiej od wielu tysięcy lat. Rośliny kameliowe uprawiane są głównie w Chinach i Japonii. Drzewa kameliowe przypominają drzewa oliwne i podobnie są uprawiane.
Olej, tak jak oliwa z oliwek, otrzymywany jest z dużych nasion. Olej herbaciany można stosować w dwóch formach: w postaci zewnętrznej, jako olej pielęgnacyjny oraz wewnętrznie, jako produkt o właściwościach leczniczych.
Olej kameliowy używany wewnętrznie ma działanie antyrakowe, zapobiega cukrzycy, miażdżycy, lipemii, niepłodności, nadmiernemu tyciu, chorobom wieńcowym oraz odtruwa organizm. Swym działaniem i właściwościami przypomina oliwę z oliwek dlatego nazywany jest oliwą z oliwek Dalekiego Wschodu. Olej kameliowy jest nietłusty, szybko się wchłania i nie pozostawia nieprzyjemnego uczucia lepkości dlatego warto go używać w celach pielęgnacyjnych.
Olej kameliowy utrzymuje odpowiedni poziom wilgotności włosów, skóry głowy oraz skóry ciała z racji swego powinowactwa do skóry ludzkiej i możliwości głębokiej jej penetracji, chroni naskórek i włosy przed wysuszeniem, regeneruje, ma właściwości antyoksydacyjne. Warto wcierać olejek kameliowy w skórę szyi i starzejącą się skórę dłoni przed snem. Stosowany przed myciem głowy zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów oraz łupieżowi, odżywia włosy, chroni ich końcówki oraz działa na włosy elektrostatycznie dlatego polecany jest w przypadku włosów suchych, porowatych i elektryzujących się. Chroni również przed promieniowaniem słonecznym (choć nie w taki sposób, jak specjalistyczne środki do ochrony przed UV).
Wyciąg z mirt
Mirt, krzew należący do rodziny mirtowatych, wykorzystywany jest tradycyjnie ze względu na właściwości ściągające. Ze względu na wysoką zawartość polifenoli ma silne działanie ściągające i przeciwłupieżowe.
Olej makadamia
Otrzymywany jest w wyniku tłoczenia na zimno dojrzałych orzechów makadamia. Drzewo makadamii rośnie w Australii, a także dalekiej Indonezji, malowniczej Nowej Zelandii, na Hawajach i w Ameryce Południowej.
Olej Macadamia ma postać żółto-bursztynowego oleistego płynu, z dużą zwartością nienasyconych kwasów tłuszczowych, lecytyny, kwasu oleinowego, kwasu oleopalmitynowego, kwasu Omega 3 i 6 oraz witamin A, B i E. Znajduje zastosowanie w pielęgnacji skóry twarzy, włosów oraz całego ciała.
Olejek arganowy
To kosmetyk „wielozadaniowy”. Olej arganowy pochodzi z Maroko, gdzie uznaje się go za drzewo wiecznego życia i eliksir młodości. Głównie dlatego, że zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, oraz bardzo duże ilości witaminy E. Substancje te sprawiają, że olejek posiada silne właściwości antyoksydacyjne – cenne dla włosów.
Bardzo dobrze działa na włosy suche i łamliwe, które straciły swą mięsistość i połysk. Ujarzmia też włosy puszące się, co często idzie w parze z przesuszeniem czupryny. Serum do włosów z olejkiem arganowym chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz gorącym powietrzem suszarek do włosów, prostownic, czy lokówek.Olej arganowy określa się mianem płynnego złota.
Moringa
Pierwotnie Moringa pochodzi z północnych Indii, ale dziś występuje powszechnie w całej Azji, Afryce i Ameryce Południowej. Dzięki wszechstronnym właściwościom Moringa nazywane jest również cudownym drzewem.
Moringa to roślina, która posiada wyjątkowe wartości odżywcze, a co za tym idzie – właściwości lecznicze. Moringa zawiera cztery razy więcej witaminy A niż marchew, siedem razy więcej witaminy C niż pomarańcze, 17 razy więcej białka niż mleko i 25 razy więcej żelaza niż szpinak. Wszystkie części drzewa można wykorzystywać na wiele sposobów.
Kwiaty, liście i kora dostarczają wartościowego surowca do leków, podobnie jak korzenie, które w smaku przypominają chrzan. Z kolei z ziaren pozyskuje się olej moringa, który można wykorzystać w celach spożywczych i do pielęgnacji skóry.
Orzechy brazylijskie
W niewielkich orzechach tkwi wielka moc witamin. Witaminy z grupy B dbają o zdrowie układu nerwowego, poprawiają metabolizm oraz dodają energii. Orzechy brazylijskie są też źródłem witaminy E – silnego przeciwutleniacza, który chroni przed działaniem wolnych rodników, co jest szczególnie ważne dla naszej skóry.
Olej z tych orzechów jest wykorzystywany jako kosmetyk, ponieważ jest naturalnym emolientem, zabezpieczającym skórę przed wysuszeniem.
Olejek lawendowy
Stymuluje wzrost włosów, a także wspomaga leczenie różnych problemów z włosami i skórą głowy, takimi jak nadmierne wypadanie, łysienie, łupież.
[/bt_column][/bt_row][/bt_section]