Telefon

+22 651 72 56

Email

biuro@silog.pl

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 8:00 - 16:00

Ile włosów wypada codziennie każdemu człowiekowi?

Normą jest od 50 do 100 dziennie. Jaki jest powód, wypadania znacznie większej ilości włosów każdego dnia ? Jak temu zapobiegać, zahamować, i spowodować aby włosy zaczęły odrastać ?

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

1.Problemy z hormonami

Zachowanie odpowiedniej gospodarki hormonalnej to podstawa. W naszym organizmie może brakować niektórych składników, jak np. żelaza. Wtedy następuje hamowanie wzrostu włosa, a następnie jego wypadanie. Dlatego ważne jest, by na początku przygody z dbaniem o kosmyki, zrobić badania.

 

Pora roku też ma wpływ na hormony! Wiosną i latem jest ich wydzielanych znacznie więcej, przez co włosy rosną szybciej. Na odwrót jest jednak jesienią i zimą, kiedy to kosmyki są znacznie słabsze i wypadają pod wpływem mniejszej ilości hormonów.

 

Oczywiście na ich ograniczone wydzielanie ma wpływ też długotrwały stres. W efekcie działa on negatywnie nie tylko na naszą psychikę, ale też na włosy, skórę czy paznokcie.

2.Choroby skóry głowy

Osłabienie włosów, a w efekcie ich wypadanie, może być powodowane chorobami skóry głowy. Co się do nich wlicza? Przede wszystkim atopowe zapalenie skóry, łupież, nadmierne produkowanie łoju, grzybica czy wszawica.

 

Kiedy zaniedbamy któryś z tych problemów, mogą one na stałe wpłynąć na uszkodzenie mieszka włosowego. Koniecznie skontaktuj się wtedy z dermatologiem lub trychologiem, którzy pomogą Ci w uniknięciu tego.

 

3.Agresywna pielęgnacja

Działanie na pasma zbyt ostrymi środkami, może znacznie wpłynąć na trwałe niszczenie ich struktury. Ciągłe farbowanie, używanie nieodpowiednich szamponów (np. tylko takich, które zawierają SLS), czy codzienne prostowanie – to zabójcy dla Twoich marzeń o zdrowych włosach.

 

Jakich kosmetyków potrzebujesz aby zapobiec wypadaniu włosów, i zahamować ten proces?

 

 1. Szampon FITOXIL

Przy wyborze skutecznego kosmetyku, który powstrzyma utratę włosów, kieruj się składem! W szamponie unikaj substancji SLS i SLES. Są one niestety zdecydowaną większością w drogeriach. Zainwestuj zatem w profesjonalny szampon z pewnym składem.

 

Takie substancje jak SLS i SLES owszem, zdecydowanie lepiej się pienią, a później powodują efekt dużej objętości włosów… ALE jakim kosztem? Składniki te zaburzają wydzielanie sebum na skórze głowy, co prowadzi do różnych nieprawidłowości.

 

No dobrze, jakie działanie powinien mieć w sobie dobry szampon na wypadanie włosów?

 • Stymulacja mieszków włosowych.
 • Zmniejszenie wypadania włosów.
 • Powrót do normalnego kształtu włosów.
 • Regeneracja warstwy rogowej naskórka i wzrost wytrzymałości włosów.

 

Warto więc zadbać, by Twój szampon miał przynajmniej kilka z składników aktywnych. Oprócz wzmocnienia włosów, będą one też pobudzały mieszki włosowe do wzrostu nowych. W tej roli bardzo dobrze sprawdzi się szampon FITOXIL. Zawiera on składniki aktywne takie jak:

Macierzyste komórki roślinne są otrzymywane z rodzaju szwajcarskiego jabłka-Uttwiler Spätlauber-, który ma zdolność zachowania świeżości przez długi czas, nie tracąc swoich naturalnych właściwości. Jego długie życie związane jest z komórkami macierzystymi, a przy użyciu technologii PCT (Phyto Cell Tec™) do hodowli komórek w roślinach możliwe jest kapsułkowanie i stabilizacja wody i składników rozpuszczalnych w tłuszczach w liposomach. Badania przeprowadzone na tym aktywnym składniku pokazują, że jest on silnym środkiem przeciwstarzeniowym, ponieważ chroni i naprawia DNA. Udowodniono również, że ma aktywny wpływ na opóźnianie oznak starzenia się mieszków włosowych.

Biotyna jest głównym składnikiem aktywnym opracowanym i udoskonalonym przez TAHE, ze sprawdzonymi wynikami w testach klinicznych. W połączeniu z innymi roślinnymi, mineralnymi i morskimi składnikami aktywnymi działa stymulująco, energetyzująco i ochronnie na cebulkę włosa:

 • Zatrzymuje wypadanie włosów.
 • Przywraca równowagę metabolizmu komórkowego.
 • Stymuluje wzrost włosów.
 • Stymuluje mikrokrążenie krwi w skórze głowy.
 • Zapobiega sztywnieniu tkanek wokół mieszków włosowych.
 • Zagęszcza i rewitalizuje włosy, przywracając im blask i naturalną objętość.

Arginina, niezbędny aminokwas syntetyzowany z ekstraktu z nasion łubinu białego, jest rośliną rosnącą w północno-wschodniej Ameryce, której owoce przypominające strąki zawierają wiele nasion, aby wzmocnić i głęboko odżywić włosy, rewitalizując włókna od nasady aż po same końce , pozostawiając włosy gładkie, miękkie, mocne i lśniące.

 1. Wcierki (Ampułki)

Jest to dobra opcja, by zmienić Twoje wypadające i zniszczone włosy w bardzo zdrowe pasma. Jedną z najskuteczniejszych jest wcierka, ampułki FITOXIL.

FORTE CLASSIC TO SKONCENTROWANY ZABIEG FITOXIL

Z Cytokinami, Biostymulatorami, Etylowym Pantenolem, Magnezem, Kiełkami Pszenicy, Białkami Sojowymi i Aminokwasami.

Silne połączenie składników aktywnych, które zapewniają odżywienie i zdrowie włosów, poprawiają gęstość, spowalniają wypadanie u mężczyzn i regenerują mieszki włosowe u kobiet. Celem kuracji FITOXIL jest stymulacja i ochrona cebulki włosa oraz otaczającej skóry właściwej, aby zapobiec i zatrzymać nadmierne wypadanie włosów.

Ampułki zawierają kompleks cytokin z białkami kwasu mlekowego o wyjątkowym działaniu biologicznym. Stymuluje metabolizm komórkowy i reguluje cykl wzrostu włosów w przypadkach wypadania włosów od łysienia rozlanego do androgenowego.

Biostymulatory, niezbędne aminokwasy i oligoelementy ze źródeł roślinnych, które powodują wzrost zużycia tlenu w komórkach, ze składnikami o udowodnionej skuteczności w leczeniu, kondycjonowaniu i odżywianiu włosów.

Etylowy pantenol, inozytol, acetylocysteina i acetylometionina: o właściwościach rewitalizujących mieszki włosowe.

Magnez. Niezbędny dla wszystkich żywych komórek, pełni różne ważne funkcje:

 • Skurcz i rozluźnienie mięśni.
 • Funkcja niektórych enzymów w organizmie.
 • Produkcja i transport energii.
 • Produkcja białek.

Kiełki pszenicy, zawiera silne właściwości antyoksydacyjne i regeneruje włókna włosów. Wysoce skuteczny w leczeniu łysienia, wzmacnia i odżywia cebulki włosów.

Białka sojowe, pozyskiwane ze źródeł niemodyfikowanych genetycznie i certyfikowane przez ECOCERT, poprzez mierzoną hydrolizę, która skutkuje zrównoważonym składem peptydów, aminokwasów i soli mineralnych. Do intensywnej rewitalizacji i biostymulacji. Działanie potwierdzone różnymi testami komórkowymi in vivo. Wyniki:

 • Krótkoterminowe. Stymuluje zużycie tlenu, co z kolei zwiększa pojemność energetyczną komórek.
 • Długoterminowy. Stymuluje odnowę komórek dla mocniejszych włosów.

Aminokwasy (kwas N-karboksyetylo-gamma-masłowy), których główną funkcją jest stymulacja zdolności wzrostu komórek brodawek skórnych i macierzy zarodkowej mieszka włosowego.

Jak ich używać ?

Umyj włosy szamponem FITOXIL przed zastosowaniem KURACJI PRZECIW WYPADANIU WŁOSÓW FITOXIL. Nałóż FITOXIL SHAMPOO na wilgotne włosy, wmasuj i spłucz.

Ampułkę FITOXIL WSTRZĄŚNIJ PRZED UŻYCIEM . Połowę zawartości ampułki nałożyć na skórę głowy, wykonać kilkuminutowy masaż skóry głowy. Nie spłukiwać.

Podczas aktywacji produktu może wystąpić lekkie zaczerwienienie skóry głowy lub uczucie gorąca i zimna. Dzieje się tak dzięki aktywnym składnikom ampułki FITOXIL , które stymulują ukrwienie skóry. Długość i częstotliwość KURACJI FITOXIL zależy od indywidualnych uwarunkowań i stopnia zaawansowania problemu. Stosuj SZAMPON PRZECIW WYPADANIU WŁOSÓW FITOXIL do mycia włosów pomiędzy każdą aplikacją ampułek FITOXIL.

Rekomendowane artykuły